تبلیغات
حـــوزه علمـیــه - وظایف منتظران در کلام رهبر انقلاب
حـــوزه علمـیــه
بقیة الله الاعظم(عج)سفیران هدایت گرگان

مقام معظم رهبری، امام خامنه ای «مدظله العالی» در جمع مسئولان معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه و سفیران هدایت کشور: مسئله سـلامت سـیاسی و فـکری، یکی از آن نقاط برجسته مجموعه شماست، این را قدر بدانید و حفظ کنید که خیلی مـهم است.


بازدید : مرتبه
تاریخ : 11 بهمن 92

"امام زمان (علیه الصّلاة و السّلام) براى اینكه فرج براى همه‌ى بشریت به وجود بیاورد، ظهور می‏كند كه انسان را از فروبستگى نجات بدهد؛ جامعه‌ى بشریت را نجات بدهد؛ بلكه تاریخ آینده‌ى بشر را نجات بدهد.

این معنایش این است كه آنچه را كه امروز وجود دارد؛ این نظم بشرى غیرعادلانه، این نظم بشرى‌اى كه در آن انسانهاى بی‏شمارى مظلوم واقع می‏شوند، دل‏هاى بی‏شمارى گمراه می‏شوند، انسان‏هاى بی‏شمارى فرصت عبودیت خدا را پیدا نمی‏كنند، مورد رد و اعتراض بشرى است كه منتظر ظهور امام زمان است. انتظار فرج یعنى قبول نكردن و رد كردن آن وضعیتى كه بر اثر جهالت انسان‏ها، بر اثر اغراض بشر بر زندگى انسانیت حاكم شده است. این معنى انتظار فرج است."(1)

"شما جوانان عزیز كه در آغاز زندگى و تلاش خود هستید، باید سعى كنید تا زمینه را براى آن‌چنان دورانى آماده كنید؛ دورانى كه در آن، ظلم و ستم به هیچ شكلى وجود ندارد؛ دورانى كه در آن، اندیشه و عقول بشر، از همیشه فعالتر و خلاقتر و آفریننده‌تر است؛ دورانى كه ملتها با یكدیگر نمى‌جنگند؛ دستهاى جنگ‌افروز عالم –همان‏هایى كه جنگهاى منطقه‌یى و جهانى را در گذشته به راه انداختند و مى‌اندازند- دیگر نمى‌توانند جنگى به راه بیندازند؛ در مقیاس عالم، صلح و امنیتِ كامل هست؛ باید براى آن دوران تلاش كرد."(2)

پانویس:

1: بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم 27/05/1387

2: بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم قم30/11/1370  


سلامتی و تعجیل در ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) صلوات

طبقه بندی: lمهدویت و آخرالزمان،  امام خامنه ای، 
برچسب ها: ظهور، فرج، امام زمان، ولی عصر(عج)، منجی بشریت،
نوشته شده توسط سرباز ولایت
آخرین نوشته ها
آرشیو
صفحات جانبی
لینکهای اصلی
سمت خدا

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه