تبلیغات
حـــوزه علمـیــه - چیستی وحدت در کلام نافذ رهبر انقلاب
حـــوزه علمـیــه
بقیة الله الاعظم(عج)سفیران هدایت گرگان

مقام معظم رهبری، امام خامنه ای «مدظله العالی» در جمع مسئولان معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه و سفیران هدایت کشور: مسئله سـلامت سـیاسی و فـکری، یکی از آن نقاط برجسته مجموعه شماست، این را قدر بدانید و حفظ کنید که خیلی مـهم است.


بازدید : مرتبه
تاریخ : 30 دی 92

وحدت به معناى تكیهى بر مشتركات است. ما مشتركات زیادى داریم؛ میان مسلمانان، مشتركات بیش از موارد اختلافى است؛ روى مشتركات باید تكیه كنند. تكلیف عمده هم در این مورد بر دوش نخبگان است؛ چه نخبگان سیاسى، چه نخبگان علمى و چه نخبگان دینى. علماى دنیاى اسلام مردم را از تشدید اختلافات فرقهاى و مذهبى برحذر بدارند.

 دانشمندان دانشگاهى، دانشجویان را توجیه كنند و به آنها تفهیم كنند كه امروز مهمترین مسئله در دنیاى اسلام وحدت است. اتّحاد به سمت هدفها؛ هدفِ استقلال سیاسى، هدفِ استقرار مردمسالارى دینى، هدفِ پیاده كردن حكم الهى در جوامع اسلامى؛ اسلامى كه دعوت به آزادى میكند، اسلامى كه انسانها را دعوت به عزّت و شرف میكند؛ این امروز تكلیف است، این وظیفه است. نخبگان سیاسى هم باید بدانند عزّت و شرف آنها با تكیهى به مردم و آحاد ملّتها است، نه با تكیهى به بیگانگان، نه با تكیهى به كسانى كه از بُن دندان با جوامع اسلامى دشمنند. یك روزى در این مناطق، همهجا قدرت استكبارى حاكم بوده است؛ سیاستهاى آمریكا و قبل از آن انگلیس یا بعضى از كشورهاى دیگرِ اروپایى حاكم بوده است؛ ملّتها بتدریج توانستند خود را از زیر بار سلطهى مستقیم نجات بدهند؛ اینها میخواهند سلطهى غیر مستقیم را - سلطهى سیاسى را، سلطهى اقتصادى را، سلطهى فرهنگى را - بهجاى سلطهى مستقیمِ دوران استعمار بگذارند؛ كه البته در برخى از نقاط دنیا حتّى مستقیم هم دارند وارد میشوند؛ در آفریقا شما ملاحظه میكنید، بعضى از كشورهاى اروپایى میخواهند همان بساط قبل را باز مستقر كنند. راه، بیدارى اسلامى است؛ راه، آگاهى از شأن ملّتهاى اسلامى است؛ ملّتهاى اسلامى امكانات زیادى دارند، موقعیّت جغرافیایى حسّاسى دارند، میراث تاریخى بسیار ارزشمندى دارند، منابع اقتصادى بىنظیرى دارند؛ اگر ملتها به خود بیایند، خود را بیابند، به خود تكیّه كنند، با یكدیگر دست دوستى بدهند، این منطقه، منطقهى برجسته و درخشانى خواهد شد و دنیاى اسلام روى عزّت و كرامت و آقایى را خواهد دید. این چیزى است كه در آینده انشاءالله پیش خواهد آمد؛ نشانههاى آن را میشود دید: پیروزى انقلاب اسلامى در ایران، استقرار نظام جمهورى اسلامى در این منطقهى حسّاس، استحكام نظام جمهورى اسلامى.


امام خامنه ای، 29/10/92
طبقه بندی: حضرت محمدمصطفی(ص)،  فرهنگی،اجتماعی،  سیاسی،عقیدتی،  مذهبی و دینی، 
برچسب ها: امام خامنه ای، وحدت، اتحاد مسلمانان، شیعه و سنی، وحدت شیعه و سنی،
نوشته شده توسط سرباز ولایت
آخرین نوشته ها
آرشیو
صفحات جانبی
لینکهای اصلی
سمت خدا

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه