تبلیغات
حـــوزه علمـیــه - درس اخلاق
حـــوزه علمـیــه
بقیة الله الاعظم(عج)سفیران هدایت گرگان

مقام معظم رهبری، امام خامنه ای «مدظله العالی» در جمع مسئولان معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه و سفیران هدایت کشور: مسئله سـلامت سـیاسی و فـکری، یکی از آن نقاط برجسته مجموعه شماست، این را قدر بدانید و حفظ کنید که خیلی مـهم است.


بازدید : مرتبه
تاریخ : 27 شهریور 92
جلسه اخلاق امروز چهارشنبه 27/ 6/ 92 با حضور فرزند آیت الله علوی گرگانی (زید عزه)؛ جناب حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علوی برگزار شد.دراین جلسه که مسئول حوزه جناب آقای فارقی و مدیر حوزه جناب آقای حافظی نیز حضور داشتند

جناب آقای سید محمد علوی  به مناسبت میلاد ثامن الحجج ، فضایل و کرامات آن امام الرئوف رابیان داشتند. بعضی از فرمایشات ایشان ازاین قرار است:

«در بین ائمه اطهار فقط  دو امام لقب بقیت الله الاعظم را دارند یکی امام زمان (عج) و دیگری امام رضا علیه السلام»

«افرادی که به زیارت امام رضا می روند سه دسته اند: بعضی ها ضریح را زیارت می کنند. بعضی ها قبر را زیارت می کنند بعضی ها خود امام رضا را زیارت می کنند.»

«امام رضا علیه السلام در فرمایشی فرمودند: لا یكون المؤمن مؤمنا حتی تكون فیه ثلاث خصال ، سنة من ربه ، و سنة من نبیه ، و سنة من ولیه . فاما السنة من ربه فكتمان سره ، و اما السنة من نبیه فمداراة الناس ، و اما السنة من ولیه فالصبر فی البأساء و الضراء.

مؤمن ، مؤمن واقعی نیست ، مگر آن كه سه خصلت در او باشد : سنتی از پروردگارش و سنتی از پیامبرش و سنتی از امامش . اما سنت پروردگارش ، پوشاندن راز خود است ، اما سنت پیغمبرش ، مدارا و نرم رفتاری با مردم است ، اما سنت امامش صبر كردن در زمان تنگدستی و پریشان حالی است. اصول کافی ، ج 3 ، ص (339(»

«طلبه ها باید به تحصیل شان برسند نه اینکه دنبال نماز استیجاری و .... باشند . هرچند فشار اقتصادی است ولی کار به آنجا نرسیده که نان خشک بخوریم . جد ما آیت الله سید سجاد وقتی در نجف بودند کسی نبود که به ایشان از لحاظ مالی کمک کند چون در ده سالگی والدین شان را از دست داده بودند خودشان نماز قضا می گرفتند و همسرشان عرقچین می دوختند تا اموراتشان بگذرد .»

«طلبه باید در مقابل بدی ها و بدگویی های دیگران مدارا کند؛ 20 نفر سلام می کنند و 2 نفر هم بد می گویند باید تحمل کرد.»


طبقه بندی: طلبه،روحانیت،  فرهنگ،تبلیغ،  قرآن و روایات، 
نوشته شده توسط سرباز ولایت
آخرین نوشته ها
آرشیو
صفحات جانبی
لینکهای اصلی
سمت خدا

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه