تبلیغات
حـــوزه علمـیــه - انفجار نور، زمینه ساز ظهور
حـــوزه علمـیــه
بقیة الله الاعظم(عج)سفیران هدایت گرگان

مقام معظم رهبری، امام خامنه ای «مدظله العالی» در جمع مسئولان معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه و سفیران هدایت کشور: مسئله سـلامت سـیاسی و فـکری، یکی از آن نقاط برجسته مجموعه شماست، این را قدر بدانید و حفظ کنید که خیلی مـهم است.


بازدید : مرتبه
تاریخ : 22 بهمن 91

انقلاب ما «انفجاری عظیم»(1)، «اعجاز بزرگ قرن»(2)، «مائده بزرگ آسمانی»(3)، «نصرت اعجازآمیز اسلام بر کفر»(4)، «تحفه خدای تبارک و تعالی از عالم بالا»(5) و «جرقه و بارقه الهی»(6) است. انقلاب ما «اسلامی»(7)، «شکوهمند»(8)، «بزرگ»(9)، «بی‌نظیر»(10)، «نمونه»(11)، «منحصر به فرد»(12)، «متکی به معنویات و خدا»(13)، «بدون اتکا به شرق و غرب»(14)، «الگویی برای ملتهای دربند»(15) و «در اوج قله عزت و شرافت، مشعلدار هدایت نسلهای تشنه»(16) است. انقلاب ما «انقلاب زاغه نشینان و حاشیه نشینان و محرومان»(17)، «جوشنده از متن ملت»(18)، «برخاسته از فطرت مردم»(19)، «بهترین و بزرگترین انقلابها»(20)، «با کمترین ضایعه و بزرگترین دستاورد»(21) و «ضربه‌ای بر پیکر جهانخواران بین‌ المللی»(22) است.

به ادامه مطلب مراجعه نمائید

انقلاب ما «معجزه بزرگ و مصداقی از نصرت الهی»(23)، «استثنایی»(24)، «مترقی‌ترین»(25)، «شکننده حریم دروغین قدرتها و قلدرها»(26)، «عامل خود باروی»(27)، «و شخصیت و عزت ملت ایران»(28)، «منشاء تحول عظیم در دنیا»(29) و «زنده کننده دنیای اسلام»(30)است. انقلاب ما «چشم امید میلیونها مسلمان و غیرمسلمان»(31)، «آغازگر حاکمیت ارزشهای معنوی»(32)، «باعث افتخار مسلمانان»(33)، «با خدمات غیر قابل احصاء»(34)و «عامل هویت ما»(35)است. انقلاب ما «متکی به اعتقاد دینی و ایمان اسلامی»(36)، «توجه دهنده دلهای مردم به خدا»(37)، «محصول قرن‌ها تلاش مخلصانه علمای شیعی و حضورشان در صحنه‌های حساس»(38) و «دستاورد خون شهیدان»(39) است. انقلاب ما، بارش رحمت خاصه الهی در فصل عطشناک تاریخ و فروغ خورشید مهدوی در عصر انجماد و فسردن است. انقلاب ما، همه مناسبات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی حاکم بر جهان را به چالش کشیده است و آغازگر گفتمانی جدید در عرصه فرهنگ و سیاست است.

انقلاب ما، زنگ بیدارباشی است برای تحول بزرگی که جهان، قرنها در انتظار تحقق آن است؛ تحول بزرگی که به حاکمیت کفر و استکبار پایان می‌دهد و بساط ظلم و بی‌عدالتی را از پهنه گیتی برمی‌چیند.

انقلاب ما با تکیه بر عنصر رهبری، نایب امام زمان (عج)، در میان نظامهای شرق و غرب، جبهه دیگری را گشوده و راه سوم و الگوی جدیدی را فراروی انسان معاصر نهاده است.

انقلاب ما به گفته بنیانگذار انقلاب، امام راحل و برخی شنیده های موثق، از الطاف امام عصر (عج) است:

«این من نبودم که به واسطه من پیروزی را به دست آوردید. خدای تبارک و تعالی در سایه امام زمان (سلام الله علیه) ما را پیروز کرد... چه شد که پس از مدت کمی این تحول پیدا شد؟ ... جز عنایت خدا چه بود؟!... این دست غیبی بود که این تحول را پیش آورد.»(40).

خدای تبارک و تعالی به وسیله امام زمان سلام الله علیه [این تحول را در زندگی مردم پدید آورد‍].»(41).

آقای مرتضایی فرد نقل میکند: «روز 22 بهمن که امام اذن دادند مردم در خیابانها بریزند، چون ما حکومت نظامی نداریم، این جریان را به مرحوم آیت الله طالقانی اطلاع دادند. در آنجا من در خدمت ایشان بودم. آیت الله طالقانی از منزلشان به امام در مدرسه علوی تلفن زد و مدت نیم تا یکساعت با امام صحبت کرد. برادران بیرون از اتاق بودند، فقط میدیدند که آیت الله طالقانی مرتب به امام عرض میکند: آقا، شما ایران نبودید، این نظام پلید است، به صغیر و کبیر ما رحم نمیکند، شما حکمتان را پس بگیرید. برادران یک وقت متوجه شدند که آقای طالقانی گوشی را زمین گذاشته و به حالت تأثر در گوشه اتاق نشست. بعد از لحظاتی خدمت ایشان رفتند و با این تصور که احیاناً امام به ایشان تندی کرده اند، گفتند: آقا، چرا شما دخالت میکنید؟! و از این قبیل حرفها و با اصرار از آیت الله طالقانی جریان را سؤال کردند. ایشان گفتند: هر چه به امام عرض کردم حرف مرا رد کردند و وقتی دیدند من قانع نمیشوم فرمودند: آقای طالقانی، شاید این حکم از طرف امام زمان (عج) باشد. این را که از امام شنیدم دست من لرزید و با امام خداحافظی کردم. زیرا دیگر قادر نبودم سخنی بگویم.» (42).

انقلاب ما، همچنان که از الطاف امام عصر (عج) است، به شهادت دستاوردهای عظیم آن و اینکه آفتاب آمد دلیل آفتاب، انشاءالله زمینه ساز حکومت آن حضرت و متصل به قیام او نیز خواهد بود. علاوه بر آنچه که ما خود شاهد آنیم، برخی از روایات و سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری و دیگر بزرگان نیز، گواه این حقیقت روشن است:

رسول اکرم (ص) میفرماید:

«یخرُجُ ناسٌ مِنَ المَشرِقِ فَیوَطِّئونَ لِلمَهدی سُلطانَه»(43).

مردمی از شرق قیام میکنند و زمینه را برای حرکت جهانی مهدی [عج] فراهم می سازند.

 «انقلاب ما در راه آن هدفی که امام زمان (عج) برای تأمین آن هدف مبعوث میشود و ظاهر میشود، یک مقدمه لازم ویک گام بزرگ بوده [است]. ما اگر این گام بزرگ را بر نمیداشتیم یقینا ظهور ولی عصر (صلوات الله علیه و عجل الله تعالی فرجه الشریف) به عقب می افتاد. شما مردم ایران و شما مادران شهید داده و پدران داغدار و افرادی که در طول این مبارزه زحمت کشیدید، بدانید و شما ای امام بزرگوار امت! بدانید - که بهتر از ما می دانید- شما موجب پیشرفت حرکت انسانیت به سوی سرمنزل تاریخ و موجب تسریع در ظهور ولی عصر (صلوات الله علیه) شدید. شما یک قدم این بار را به منزل نزدیکتر کردید.»(44).

امام باقر (ع) می فرماید:

کَانّی بِقَومٍ قَد خَرَجُوا بِالمَشرِقِ یطلُبونَ الحَقَّ فَلایعطُونَهُ ثُمَّ یطلُبونَهُ فَلایعطُونَهُ فَاِذا رَأوا ذلِکَ وَضَعُوا سُیوفَهُم عَلی عَواتِقِهِم فَیعطونَ ما سَألوا فَلا یقبَلونَه حَتّی یقُومُوا وَ لایدفَعونَها إِلا إِلی صاحِبِکُم، قَتلاهُم شُهَداءُ أما إِنّی لَو أدرَکتُ ذلِکَ لَاستَبقَیتُ نَفسی لِصاحِبِ هذَاالاَمرِ. (45).

گویا می‌بینم مردمی در شرق قیام کرده، حق را طلب میکنند، ولی به آنان نمیدهند. دوباره حق را میطلبند، به آنان داده نمیشود. وقتی اوضاع را چنین دیدند شمشیرهای خود را بر شانه ها می گذارند، پس آنگاه حاضر میشوند که حق آنان را بدهند، اما آنان دیگر قبول نمیکنند تا اینکه قیام میکنند و [حکومت تشکیل میدهند و] آن [حکومت] را جز به صاحب شما [امام زمان (عج)] تحویل نمیدهند. کشته های آنها شهید به شمار میروند. آگاه باشید! اگر من آن زمان را درک کنم، خود را برای صاحب این امر نگاه میدارم.

امام صادق (ع) نیز می فرماید:

سَتَخلُو کُوفَهُ مِنَ المُؤمِنینَ، وَ یأزِرُ عَنهَا العِلمُ کَما تَأزِرُ الحیُ فی جُحرِها. ثُمَّ یظهَرُ العِلمُ بِبَلدٍَ یقالُ لَها قُم، وَ تَصیرُ مَعدِناً لِلعِلمِ وَالفَضلِ حَتّی لایبقی فِی الأَرضِ مُستَضعَفٌ فِی الدِّینِ حَتَّی المُخَدَّرات فِی الحِجال وَ ذلکَ عندَ قُربِ ظُهُورِ قائِمِنا، فَیجعَلُ اللهُ قُم وَ اَهلَهُ قائِمینَ مَقامَ الحُجَِّ وَ لَولا ذلِک لَساخَتِ الاَرضُ بِاَهلِها وَ لَم یبقَ فِی الاَرضِ حُجٌَّ، فَیفیضُ العِلمُ مِنهُ اِلی سائِرِ البِلادِ فِی المَشرِقِ وَالمَغرِبِ فَیتِمُّ حُجََّ اللهِ عَلَی الخَلقِ، حَتّی لایبقی اَحَدٌ عَلَی الاَرضِ لَم یبلُغ اِلَیهِ الدّینُ وَالعِلمُ، ثُمَّ یظهَرُ القائِمُ (عج).(46).

به زودی کوفه از مؤمنان خالی میشود، و علم از آن میگریزد و پنهان میشود،آنگونه که مار در سوراخش پنهان میگردد. سپس علم در شهری به نام قم ظاهر میگردد و شهر قم کانون علم و فضل میشود، و چنان دنیا را به حقایق آشنا میسازد که در روی زمین مستضعفی در دین باقی نماند، حتی زنان در پرده، و چنین زمانی نزدیک ظهور قائم آل محمد (ص) است. سپس خداوند قم و اهل آن را قائم مقام حجت خدا قرار میدهد، که اگر چنین نشود زمین اهل خودش را فرو میبرد و حجتی باقی نمیماند. آنگاه علم (علوم اسلامی) از قم به تمام دنیا می رسد و مشرق و مغرب عالم را فرامی گیرد و حجت خدا بر خلق تمام می گردد، زیرا در تمام روی کره زمین کسی باقی نمی ماند که دین و علم به او ابلاغ نشده باشد. آنگاه امام زمان (ع) ظاهر میشود.

«انقلاب مردم ایران، نقطه شروع انقلاب بزرگ جهانی اسلام به پرچمداری حضرت حجت (ارواحنا فداه) است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.»(47).

«دست عنایت خدای تبارک و تعالی بر سر این ملت کشیده شده است و ایمان آنها را تقویت فرموده است که یکی از علایم ظهور بقیالله (ارواحنا فداه) است.»(48) .

«ما با خواست خدا، دست تجاوز و ستم همه ستمگران را در کشورهای اسلامی می شکنیم و با صدور انقلاب‌مان که در حقیقت صدور انقلاب راستین و بیان احکام محمدی است، به سیطره و سلطه و ظلم جهانخواران، خاتمه میدهیم و به یاری خدا، راه را برای ظهور منجی، مصلح کل و امامت مطلق حق، امام زمان (ارواحنا فداه) هموار میکنیم.»(49).

«همه ما انتظار فرج داریم و باید در این انتظار خدمت کنیم. انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است و ما باید کوشش کنیم تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا کند و مقدمات ظهور انشاءالله تهیه شود.»(50).

«خداوند همه ما را از این قیدهای شیطانی رها فرماید تا بتوانیم این امانت الهی [جمهوری اسلامی] را به سر منزل مقصود برسانیم و به صاحب امانت، حضرت مهدی موعود (ارواحنا لمقدمه الفداء) رد کنیم.»(51).

برای دریافت منابع اینجا کلیک نمائید( وورد2010)

التماس دعا

تهیه و تنظیم: حجت الاسلام و المسلمین رمضان حافظی

ویراست: قنبرعلی فارقی اول
طبقه بندی: طلبه،روحانیت،  حوزه علمیه،  آموزش و پژوهش، 
برچسب ها: انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، بهمن57، 22بهمن، پیروزی انقلاب، اسلام، انفجار نور، مائده آسمانی، معنویات،
نوشته شده توسط سرباز ولایت
آخرین نوشته ها
آرشیو
صفحات جانبی
لینکهای اصلی
سمت خدا

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه