تبلیغات
حـــوزه علمـیــه - سخنان مدیرکل اطلاعات استان در همایش سفیران بصیرت
حـــوزه علمـیــه
بقیة الله الاعظم(عج)سفیران هدایت گرگان

مقام معظم رهبری، امام خامنه ای «مدظله العالی» در جمع مسئولان معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه و سفیران هدایت کشور: مسئله سـلامت سـیاسی و فـکری، یکی از آن نقاط برجسته مجموعه شماست، این را قدر بدانید و حفظ کنید که خیلی مـهم است.


مدیر کل اطلاعات استان در همایش سفیران بصیرت خاطر نشان کرد: آنچه که امروز در کشور با آن سروکار داریم و دقیقا به مقوله روحانیت و تبلیغ بر می گردد موضوع مقابله با دین است. پوچ گرایی در ابعاد مختلف، مقابله با روحانیت اصیل در حوزه های گوناگون تاثیر گذار، گرفتن مرجعیت از روحانیت برخی از مسائلی است که با آن روبرو هستیم.

وی همچنین افزود: چیزی که امروز جریان صهیونیسم و مسیحیت تبشیری در حوزه های گوناگون کشورهای اسلامی با جدیت در حال تلاش هستند تاریخی حساب شده و عالمانه در گذشته دارد.این اعتقاد آنها که خاورمیانه جایگاهی طلایی دارد ریشه در تاریخ دارد. صهیونیست ها الان هم در جلسات و برنامه های  گوناگون  خود به این نکته رسیده اند که ایران کلید فتح جهان است. در سردر بعضی از حوزه های فرهنگی و پژوهشی سری شان زده اند، و این ریشه در گذشته دارد.

ابراهیمی با بیان این نکته که ما ضامن  حفظ  ثبات منطقه هستیم ادامه داد: وضعیت دنیا را ببینید. کجا امنیت دارد؟ در کشورهای غربی همه درگیرند. در کشور اسرائیل غاصب، اعتراضات 300 هزار نفری را می بینیم که  یهودیان مهاجر مطالبه دارند. شاید مطالبه کار و شغل و صنفی داشته باشند اما واقعیتهای دیگر مطرح است و در اصل و باطن این نیست.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز بیداری اسلامی خاطر نشان کرد: این یک تحلیل و بررسی دقیق و میدانی علمی منطبق با باواقعیت هاست. الان توده ای ها، چپی، سلطنت طلب، اقلیت کومله و پژاک و پهلوی همه با هم متحد شده اند و شبکه های ماهواره ای مشترک راه اندازی کرده اند و ما باید در دنیای مجازی، ماهواره ها و تبلیغات برای مقابله با انها فضای مجازی را سازماندهی و مدیریت کنیم.

مدیر کل اطلاعات استان افزود: الان جریان شبکه های اجتماعی بیداد می کند. جریان نرم که حضرت آقا 12 سال  پیش اعلام کردند و هنوز هم ادامه دارد، الان در فضای سایبری و مجازی کارزاری راه افتاده و ما داریم مقابله می کنیم.

در فضای جامعه خلاء هایی وجود دارد، بهائیت میدان میگیرد، انجمن حجتیه میدان میگیرد و مسیحیت، عرفانهای کاذب همه میدان میگیرند.

جوانان ما که در مراسمات شب قدر، اعتکاف و مراسمات مذهبی حضور پیدا می کنند چه در مسجد و دانشگاه و یا در پایگاه های بسیج،یک معجزه است. فشار جدی است، برای نفر به نفر ما که به فکر انقلاب باشد، در دنیا نفر دارند و برنامه ریزی کرده اند.

ابراهیمی با بیان اینکه در حوزه های مختلف آسیب جدی داریم  و  باید در این راه از روحانیون و مبلغین استفاده کرد ادامه داد:

استان ما با تمام مشکلات ثبات امنیتی که دارد، نگوئیم نقص وجود ندارد اما در قیاس با دیگران موقعیت خوبی دارد.

اگر تبلیغات فشرده انجام دهیم، ثبات و امنیت می آورد. برای این همه کار داریم انجام بدهیم. جریانات منحرف به زباله رفته برای جوانان ما در حوزه های مختلف برنامه دارند و ما داریم مبارزه میکنیم. جلوگیری میکنیم. الان در حوزه وهابیت و حوزه بهائیت ما داریم کار میکنیم. مدیریت داریم ولی کار زیاد است. این نقطه نقطه ها را باید ادامه داد تا به یک جریان تبدیل شود . منبرهای ما باید امروز نوگرایی همراه با تناسب نیازهای روز و نه عدول از مبانی و مواضع دین باشد. / انتهای خبر

آخرین نوشته ها
آرشیو
صفحات جانبی
لینکهای اصلی
سمت خدا

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه